Antidekubitní sedák do vozíku pro Petra Tyrnera

Panu Tyrnerovi je 54 let. Celý život byl zvyklý žít velmi aktivně a netrpěl žádnými zdravotními neduhy. Pracoval jako zahradník a svým klientům projektoval zahrady. Před 7 lety se však u něj začaly projevovat problémy s řečí, nestabilitou a koordinací pohybů. Trvalo rok, než mu lékaři stanovili diagnózu ALS. Od té doby se mu život celý změnil. Dnes je plně odkázaný na elektrický vozík a na celodenní péči. 

Oporou mu je manželka i celá rodina, rodinní přátelé, majitelka firmy J+A Zdravotnické potřeby s. r. o. paní Holubová, kamarádka s roztroušenou sklerózou Kateřina Křivánková s manželem a  pečovatelka Maruška.  „Radost mi dělají hlavně naše vnoučata i pejsek Žába a kočka Mourina,“ popisuje pan Tyrner. Ve společnosti svých blízkých i přátel se pan Tyrner cítí nejlépe. 

Na život za okny svého domova nezanevřel. Žije i nadále společenským životem, poslouchá rockovou hudbu, vyráží na výstavy, do kina a rád cestuje autem. „Moc rád bych se podíval ještě k moři,“ potvrzuje svoji zálibu v cestování pan Tyrner. 

Manželé Tyrnerovi spolupracují se spolkem ALSA z. s. již 7 let. „S Alsou spolupracujeme od úplného začátku mé nemoci. Patřím k jejím prvním pacientům a vážím si práce všech odborníků, kteří pro Alsu pracují,“ říká pan Tyrner. 

Pana Tyrnera v současné době trápí prosezená sedačka v elektrickém vozíku. Ohrožuje tím své zdraví, protože mu hrozí prosezení (tzv. dekubit). Zdravotní pojišťovna mu však výměnu sedačky neschválila. Rozhodli jsme se proto pro něj uspořádat na webu spolecneprotibezmoci.cz sbírku, aby si mohl novou sedačku do svého vozíku dopřát. 

 

Pomozte nám splnit toto přání.

 

Přání pana Tyrnera: nový antidekubitní sedák do vozíku

Požadovaná částka: 59 510 Kč

Přispěvovatelů na tento projekt:

43

Z požadované částky 59 510 Kč

je vybráno:

109%

64 700 Kč

Kampaň je již ukončena

Pomozte částkou:

podpora a platba vyžaduje stát se dárcem nebo se přihlásit