ASISTENCE A ODLEHČOVACÍ SLUŽBA PRO PANA DRAHOMÍRA

Přestože je Drahomírovi 70 let, vždy byl velmi aktivní životem i duchem. Rád cestoval, měl rád společnost. Nebýt ALS , žil by aktivně i nyní. První příznaky onemocnění zaznamenal v roce 2006, od roku 2010 byl již trvale v neurologické péči. 

Po mnoha pádech, zlomeninách, operaci páteře a spoustě vyšetřeních, lékaři v roce 2012 poprvé vyslovili podezření na diagnózu ALS. Od roku 2013 je na invalidním vozíku, má problémy s dýcháním, polykáním i mluvením. Je zcela imobilní, nepoškrábe se, nenapije, nepohne, přes den používá podle potřeby kyslík, na noc neinvazivní plicní ventilaci a spoustu dalších pomůcek.

Vyžaduje péči 24 hodin denně, kterou mu zajištuje manželka. Ta se zároveň stará i o syna a celou domácnost. Pomáhá jim asistenční služba a po zhoršeném zdravotním stavu Drahomíra a komplikacích s dýcháním, využívají služby domácího hospice a odlehčovací službu. 

Všechno jsou to služby, které si pacient hradí sám. Péče o něj je fyzicky i psychicky náročná a manželka ji už sama nezvládá. Jsou v situaci, kdy potřebují asistenční a odlehčovací službu rozšířit, aby mohli dál fungovat. 

Obrátili se proto na ALSu s žádostí o pomoc. Potřebují přibližně 120h hospicové péče a rozšířené asistenční služby měsíčně. Při ceně 130 Kč na hodinu je to jen za samotnou asistenční péči více než 15 tisíc korun. Budou vděčni a předem děkují za každý příspěvek. Pavla Hanusová nás vlastními slovy nechává nahlédnout do jejich každodenního života jejich tříčlenné rodiny. Není vůbec snadný, ale je v něm silná láska a odhodlání. Pavla je s Drahomírem 23 let, jejich příběh je silný. Na jeho přečtení vám stačí pár minut.

Požadovaná částka 30000,- poslouží na 2 měsíce osobní asistence. Pokud se vybere větší částka bude využita na zakoupení přenosného koncentrátoru kyslíku,aby mohl pan Drahomír bez obav vyjíždět na procházky.
 
 
 

Pomozte nám splnit toto přání.

 

Přání pro Drahomíra:  2 měsíce osobní asistence

Požadovaná částka: 30 000 Kč

Přispěvovatelů na tento projekt:

33

Z požadované částky 30 000 Kč

je vybráno:

107%

32 100 Kč

Kampaň je již ukončena

Pomozte částkou:

podpora a platba vyžaduje stát se dárcem nebo se přihlásit